Ždírecký Triangl 2016 pohledem čísel

11. ročník Ždíreckého Trianglu je úspěšně za námi a proto se ho pokusíme zhodnotit pohledem čísel. Jak si tedy vedl v porovnání s předchozími ročníky?

Jednoznačně můžeme říci, že byl jedním z velmi úspěšných ne-li nejúspěšnější. To, že budeme přepisovat historické rekordy bylo jasné už na začátku, když se na start cyklistické 24hodinovky postavilo celkem 178 účastníků. Jednoznačně největší účast historie dávala tušit, že při takovém počtu cyklistů a koloběžkářů bude překonán i rekord v celkovém počtu najetých kilometrů. Avšak, že bude překonán o 50% netipovali ani největší optimisté. Celkem najetých 45 412 km nám všem vyrazilo dech.
svata-bozakZ říše fantazie je výkon Svati Božáka (1 český závodník, který pokořil RAAM – nejdelší a nejtěžší silniční ultramaraton na světě 4818 km nonstop), který zvedl hodnotu rekordu najetých kilometrů jedním cyklistou na 721 km. Pro takový počet kilometrů musel strávit v sedle 23 h 40 min čistého času. Nechceme se mýlit, ale tohle už se bude jenom těžko překonávat. Do kolen nás dostalo, když tento ultramaratonec prohlásil, že to byl luxusní trénink pro ultramaratony. Musíme však zmínit i výkony Martina Záruby a Stanislava Růžičky, kteří shodně najezdili 695 km. Oba také strávili v sedle přes 23 hodin čistého času. Letos to bylo pro oba „až“ druhé místo, ale kromě roku 2014 by v ostatních ročnících byli suverénními vítězi. Ještě nám dovolte zmínit jeden výkon, který se nedá změřit na stopkách ani cyklocomputeru. Manželka Svati Božáka Lenka strávila celých 24hodin v campingovém křesle vedle silnice a byla svému manželovi vždy k ruce. Neúnavně připravovala jídlo a pití pro jeho co největší pohodlí. Upřímný obdiv i k tomuto výkonu.
anna-fidlerováDetaily Ždíreckého Trianglu v podání vítěze:
„Denní okruh jsem jezdil 10 hodin a 52minut, najeto 337,3 km. Nastoupáno 2775 m a rychlostní průměr 30,9 km/h.
Noční okruh byl 12 hodin a 49 minut , najeto 384,27 km. Nastoupáno 1880 m a rychlostní průměr už jen 30 km/h.
Prakticky každou hodinu jsem dostal od manželky, nebo syna do ruky bidon, takže vypito necelý 18 l tekutin, nějakou polévku na pití a taky 2 vepřové řízečky :-), také banány, housky s paštikou a samozřejmě také sportovní gely a želatinové bonbony. 5x jsem si za závod musel odskočit na malou. Jediná neplánovaná zastávka byla, když přišla přeháňka a já se zastavil pro blatník a větrovku.“
70 let byl rozdíl mezi nejmladšími účastnicemi jimiž byli Anetka Gabrielová (5) a Terezka Stránská (5) a nejstarší účastnicí, neúnavnou Annou Fidlerovou (75). Ždírecký Triangl 2016 cyklistická 24hodinovka, byť ten název spoustu lidí odrazuje, je opravdu pro každého bez rozdílu věku a schopností.

Dle našeho názoru si výkony všech cyklistů a koloběžkářů zaslouží uznání a obdiv. Proto jsme při slavnostním vyhlášení všechny, tak jako každý rok, odměnili medailí a pamětním listem. Účastníci dětských kategoriií obdrželi i drobné dárečky. Ti co se nemohli tohoto vyhlášení zúčastnit mají možnost do konce srpna si svoje medaile a pamětní listy vyzvednout v IC Ždírec nad Doubravou.

Triangl-pam_list 2016-všichni

Kompletní statistiku všech jedenácti ročníků najdete pod následujícím odkazem.

StatistikaStatistika Ždíreckého Trianglu - Cyklistické 24hodinovky

Tohle všechno by samozřejmě nebylo možné bez našich partnerů, kteří pomohli zajistit tombolu či se jinak podíleli na úspěchu celé akce. Službám města za přípravu a úklid zázemí pro slavnostní vyhlášení. ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou za výrobu pamětních medailí. A nesmíme zapomenout ani na ohleduplné řidiče, kteří tolerovali to velké množství cyklistů pohybujících se na ždíreckém „Trianglu“.
Zvláštní poděkování patří vedení města Ždírec nad Doubravou za poskytnutí zázemí pro závodníky v tělocvičně ZŠ a MŠ, podporu a pomoc při získávání všech povolení potřebných pro pořádání této akce.


Fotogalerie:

Autoři: Jaromír Havel, Martin Štěpánek, Ondřej Fidler, Luboš a Lukáš Plíhalovi.
Foto - Ždírecký Triangl - Cyklistická 24hodinovka 2016


Hlavní partner:

Ždírec_nad_Doubravouměsto 
Ždírec nad Doubravou

Další partneři jsou:

Roboterm Chotěboř
Roboterm Chotěboř
MIRAP - Miloslav Pálka
Ždírec nad Doubravou
modelrana novakModelárna Novák
Elektromontáže Gabriel
Elektromontáže Gabriel Miroslav
monika_brizovaMonika Břízová
Welnes Coach

SAM Nové RanskoSlévárna a modelárna
Nové Ransko

Stora_EnsoStora Enso Wood Products
Ždírec s.r.o
FITKO_Zdirec_n_D
Fitko Ždírec nad Doubravou
Kola-vasek-severynKOLA Vašek & Severýn
Cyklo-centrum_PlisekCyklocentrum Josef PlíšekSemikolaSEMIKOLA Hlinskologo-J+P-BrudrJ+P Sport Hlinsko
Veloservis HavlVELOSERVIS s.r.o,
Havl Brod
Backer Elektro, Backer ELTOPBacker Elektro czlogo GDO studio-2015
GDO Studio
bowling-bar-restaurace-zdirecBowling bar
Ždírec nad Doubravou
Včelařství Pradáč
Včelařství Málek
Včelí plodiny do každé rodiny.

cukrarnaMarkéta Culková

 

 

 

4 komentáře

 1. Dobrý den,Triangl je akce kde se všichni známe a jezdime si užit výkend na kole.Letos tomu nebylo jinak skvělá organizace,super nalada užila jsem si to.Jenom mě trošku vadi jak se dělá humbuk kolem pana Božáka, dokonce jak píšete co jedl a pil,podle toho co jsem se o něm dočetla na internetu by se podle mě neměl (vesnickych akci) jako ždirecky triangl, zůčastnovat nebo se aspon nenechat vyhlašovat a dělat při vyhlašování divadlo s kolem,když je to pro něj jenom trenink jak prohlásil.Vic obdivu zaslouží těch 172 ostatních cyklistů co neměly manželky a manžele 24 hodin u silnice.

  • Dobrý den, velice nás těší, že se Vám naše akce líbila a doufáme, že nám zachováte přízeň i v příštích letech.
   Co se týká „humbuku“ kolem pana Božáka. Ždírecký Triangl je akce otevřená pro všechny. Nejde o závod v pravém slova smyslu, ale o setkání cyklistických nadšenců a překonávání vlastních limitů. Proto byl stejně jako všichni ostatní účastníci vyhlášen a oceněn.
   Nám pořadatelům dokonce lichotí, že cyklista jako pan Božák, si vybral právě naši akci. O podrobnější informace ohledně jeho aktivity včetně jídelníčku jsme sami požádali, protože to opravdu hodně lidí zajímalo.

  • Ždírecký triangl se asi pomalu stává kultovním závodem, takže v
   případě příznivé předpovědi počasí to může být příští rok ještě větší
   hukot než letos. Když už zde diskutujeme o té části článku psané
   kurzívou, tak si myslím, že to můžeme brát jako návod do příštích let.
   Pokud někdo celý rok soustavně trénuje a nechce, aby jeho úsilí přišlo
   vniveč, tak si průběh závodu v rámci pravidel co nejlépe pojistí.
   Taktika je přeci přirozenou součástí sportovního výkonu.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..