O nás

Historie ždírecké cyklistiky
historie
Účastnili jsme se
ucastnili-jsme-se
Napsali o nás

Informace o nás

Cyklista

Jsme spolek cyklistických nadšenců, kteří rádi jezdí na kole a v současné době dvakrát do roka pořádají setkání podobně „postižených“ lidí. Již několik let pořádáme extrémní závody Ždírecký triangl – Cyklistická 24hodinovka (extrémně dlouhý) a Cyklistickou časovkau Sloupno – Horní Vestec (extrémně do kopce).
Co vlastně znamená zkratka KPC? Oficiální název je Klub Přátel Cyklistiky, ale někteří členové rádi vysvětlují zkratku jako Klub Perfektních Cyklistů.
Většina nás pochází z mladého, dynamicky se rozvíjecího města Ždírec nad Doubravou a jeho blízkého okolí. Nachází se na úpatí Žďárských vrchů a Železných hor v nadmořské výšce 555 m n. m., což nabízí netušené možnosti pro jízdu na kole.

Ždírecký Triangl – Cyklistická 24hodinovka

Stříbrný trianglCyklistická 24 hodinovka je již tradiční setkání cyklistických nadšenců. Cílem setkání je ujet co nejvíce kilometrů. Každý účastník si měří ujetou vzdálenost na svém computeru. I když se vyhlašuje pořadí jezdců, nejde o závod, spíše o zažití neskutečné atmosféry se stejně naladěnými jedinci. Není nutno jezdit celých 24 hodin, je samozřejmě povoleno kdykoliv si odpočinout, pospat, pojíst či popít. Důležité je být na startu a na konci setkání v cíli.

 

StatistikaStatistika Ždíreckého Trianglu - Cyklistické 24hodinovky

Časovka Sloupno – Horní Vestec

2011-casovkaCyklistická časovka Sloupno – Horní Vestec je závod pro silniční i horská kola. Pořádáme ho na konci sezóny tj. koncem září. Pro silniční kola je délka trasy 5100 metrů a pro horská kola 4100 metrů. Na obou trasách musí závodníci překonat převýšení 208 m. Vítězové jednotlivých kategorií jsou oprávněni celý rok užívat titul Král (Královna) Železných hor.