Lacman Vysočina Road 2005

lvr-logoV sobotu 13. srpna 2005 po 19 hodině se stal již 11. ročník “ždíreckého” silničního cyklomaratonu LACMAN VYSOČINA ROAD minulostí, na kterou už můžeme jenom vzpomínat. A můžeme dobře vzpomínat! Podle ohlasů samotných účastníků cyklomaratonu se letošní 11. ročník opět podařilo zvládnout na dobré úrovni.
Ponořme se na chvíli do čísel z letošního ročníku cyklomaratonu. Na účastníky čekaly 3 trasy v délkách 94 km, 149 km a 242 km s převýšeními 1150m, 1790m a 3047m. Celkem se na trasy vydalo 396 účastníků, v pořadí podle tras 124, 192 a 80. Cílem projelo 388 účastníků, v pořadí podle tras 123, 185 a 80. Na startu také stálo celkem 25 odvážných žen, v pořadí podle tras 14, 9 a 2 a všechny také projely cílem!
Bezchybné měření času a zpracování výsledků zajistila renomovaná elektronika ChampionChip. Tradiční místo startu a cíle – Chrudimská ulice – byla opět po několika letech uzavřena, a proto se centrum dění ku prospěchu věci přestěhovalo na náměstí 9. května. Doprovodný program – spinningové lekce
Indoor Cycling Kotlina Martina Kadlece byl letos vhodným doplňkem dění pro diváky i doprovod závodníků a přispěl k zatraktivnění závodu pro diváky.
Letošní ročník přinesl poměrně hodně účastníků z řad ždíreckých občanů – posuďte sami. Na nejkratší trať o délce 94 km se vydali čtyři muži (Jaroslav
Klepetko ml., Michal Pokorný, Pavel Urban a Vlastimil Marek) a jedna odvážná žena (Vendula Součková). Na prostřední trať o délce 149 km se vydali dva muži (Jaroslav Chalupa a Martin Záruba) a na nejdelší trať se odvážně vydal jeden muž (Luboš Plíhal). Na stupních vítězů se nikdo z nich neumístil, ale všichni úspěšně absolvovali trasu a dojeli, i když některé z nich provázela smůla v podobě opakovaných defektů.
Po předloňských vedrech, loňské zimě a dešti bylo letošní počasí pro účastníky vcelku dobré. Od začátku týdne předpověď slibovala téměř ideální cyklistické počasí – teplotu mírně nad 20°C, mírně pod mrakem a bez deště. Ke konci pracovního týdne se předpověď z hodiny na hodinu měnila k horšímu. Pátek byl nakonec pro pořadatele příznivý, možná že déšť v sobotních časných ranních hodinách odradil některé účastníky, kteří vyčkávají na počasí a přihlašují se až v sobotu ráno. Kdo se ranním deštěm nedal odradit a přijel, ten nelitoval! Do rozednění zem oschnula a ráno bylo příjemně vlahé. Během dne déšť mírně osvěžil závodníky na trase a na chvíli přerušil losování tomboly po vyhlášení výsledků nejkratší trasy.
Poděkování patří všem pořadatelům, kteří s přípravou a organizací letošního ročníku pomohli. Zvláštní poděkování patří lidem, kteří značili trasu závodu a obětovali několik dní svého volného času a Sboru dobrovolných hasičů Ždírec n.D. za vynikající spolupráci při zabezpečení celého závodu.
Je těžké vyjmenovat všechny, protože bychom určitě na někoho zapomněli. Vzpomeňme na některé pořadatele předchozích ročníků, kteří již nejsou mezi námi.
Velké poděkování patří Pavlu Lacmanovi a jeho firmě za to, že se nebál vložit své jméno do názvu závodu, za finanční i technickou podporu a všem velkým i menším partnerům a sponzorům za jejich podporu po celou dobu přípravy a konání závodu. Poděkování patří též Martinu Fouskovi za zvládnutí zabezpečení občerstvení na trase závodu. Zároveň nám dovolte poděkovat našim manželkám – Mirce Plíhalové za její 11 letou trpělivost a Marušce Pavlíčkové.
Těšíme se na shledanou u dalšího článku, přiblížíme v něm atmosféru přípravy závodu.

Jiří Pavlíček a Luboš Plíhal

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..