Cross country FAVORIT CUP 2011 – Libice – Dolní Sokolovec

Dne 10.5.2011 se konal třetí závod seriálu Favorit cup 2011 v Dolním Sokolovci. Proti prvním dvěma závodům konečně vyšlo perfektní počasí. Navíc pořadatelům ze Sokola Libice patří velký dík za výběr místa pro konání závodu. Prostředí kolem Penzionu U Mikeše ocenili zejména ti nejmenší. Kvalita a náročnost všech tratí je příjemnou tradicí celého seriálu Bikových úterků.
Libice 0807V tomto závodě obsadili zástupci KPC Ždírec dvě kategorie. V kategorii mladší žactvo, tj. ročník 1999 – 2001, hájil naše barvy Michal Pradáč. Jak se stalo již pravidlem, startoval ze zadních řad. Má tak své soupeře stále na očích a při předjíždění sráží jejich sebevědomí na bod mrazu. Od startu nikdo nebyl na pochybách o vítězi. Filip Stehno (CK MTB Maraton Hlinsko) letos vítězí ve všech závodech rozdílem třídy. Ozdobou závodu byl souboj o druhé místo. Michal během prvního kola dotáhnul Dana Holfeuera (KKL Hlinsko) a s rutinou zkušeného závodníka se za něj pověsil. V divácky atraktivním finiši však Dan před Michalem druhé místo uhájil a oba si pořadí z minulého závodu vyměnili. Nezbývá, než se těšit na další souboj obou závodníků.
Libice 0020V kategorii předžactvo, tj. 2002 a mladší se rozhodli pořadatelé udělat ještě podskupinu 2004 a mladší, za což jim patří poděkování, protože ročníky 2007 proti 2002 opravdu nemají šanci. Naopak ale nevyhlašovali holky a kluky zvlášť (to jsme zjistili až při vyhlašování výsledků).
Nejdříve odstartovali nejmladší, kde se již od startu utvořilo pořadí, ve kterém závodníci dojeli až do cíle. Adam Bažout (KPC Ždírec)Libice 0026 dojel na třetím místě, což je dobrý výsledek, ale je nutno dodat, že v jeho výkonu jsou ještě značné rezervy (zejména na startu). Na pátém místě dojel Dominik Bažout (KPC Ždírec). Ten svým nasazením a bojovností ukázal, že má srdce pravého závoďáka. Jak se ukázalo, přídavná kolečka jsou na těchto tratích velký handicap.
Libice 0065Hned od startu starších dětí (ročník 2002-2003) se vytvořila skupinka čtyř závodníků ve složení Filip Rauchfuss (CK MTB Maraton Hlinsko), Tomáš Slanař (BOBR Bika Team), Tadeáš Otava (MARS Svratka) a Klára Bažoutová (KPC Ždírec). Bylo jasné, že o medaile se bude bojovat pouze mezi nimi. Klára ve finiši zaváhala, špatně přehodila a toho kluci využili. Po zjištění, že v tomto závodě se nebudou vyhlašovat holky a kluci zvlášť, tato chyba o to víc zamrzí. Přesto si zaslouží za předvedený výkon a bramborovou medaili velkou pochvalu.

Kompletní výsledky:
http://ckmtbhlinsko.7x.cz/

Fotografie:
Martin Štěpánek

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..