Cross country FAVORIT CUP 2011 – Krucemburk – rybník Řeka

Dne 26.4.2011 se konal druhý závod seriálu Favorit cup 2011 v Krucemburku. Proti prvnímu závodu v Hlinsku bylo na startu o poznání více závodníků zejména v žákovských kategoriích. Ve větším počtu také dorazili zástupci KPC Ždírec.
Bikové úterky 003 V kategorii veteránů tj. ročník 1971 a starší, startoval Leoš Pradáč. Na trati 3 x 3200 m technického a fyzicky náročného terénu si svoji nováčkovskou daň vybíral již od začátku. Snad to bylo způsobeno nervozitou nebo přehnaným soustředěním na vlastní závod, že si při sundávání kola ze střešního nosiče trochu pošramotil lak svého auta. No hlavně, že se kolu nic nestalo. Na startu se postavil do zadních řad, čímž se odsoudil k postupnému propracovávání na čelní pozice. Tato taktika se později ukázala pro Leoše jako zcela špatná, protože on je typ závodníka, který prostě potřebuje mít kontakt se špičkou, aby se vyhecoval k pořádným výkonům. Aby toho nebylo dost, tak v lesním sjezdu, z dosud nezjištěných příčin, málem ztratil zadní kolo. Přesto se snažil bojovat, co to šlo, ale loňská forma zatím čeká na to, až ji Leoš najde. Po nepovedeném vstupu do závodu se stalo, že ve třetím kole ztratil Leoš fyzickou a morální sílu a vzdal. To se Leošovi nestává (jen tak jednou za deset let).Bikové úterky 005
Reputaci KPC napravil náš cyklistický potěr. V kategorii předžactvo tj. ročník 2002 a mladší jsme měli tři želízka v ohni. V dívkách si s velkým
přehledem dojela na trati 1 x 600 m v čase 0:02:25 pro vítězství Klára Bažoutová. Po dívkách startovali chlapci. Tam po velkém boji sám se sebou dojel Adam Bažout na stejné trati v čase 0:02:35 na 6. místě. Na 9. místě v čase 0:04:20 s úsměvem ve tváři a Bikové úterky 002uhnaným tatínkem v zádech dojel Dominik Bažout.
Po této kategorii se představilo mladší žactvo tj. ročník 1999 – 2001. Zde po velmi dobře takticky zvládnutém závodě, se zarputilostí Pradáčovic klanu vlastní, dojel na trati 1 x 1500m v čase 0:06:38 na krásném 2. místě Michal Pradáč.

Kompletní výsledky:
http://ckmtbhlinsko.7x.cz/

Fotografie:
Martin Štěpánek

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..