Cross country FAVORIT CUP 2011 – Třemošnice

Dne 24.5.2011 se konal v Třemošnici v pořadí již čtvrtý závod seriálu Favorit cup 2011. Pořadatelé měli objednáno ideální cyklistické počasí a tak nic nebránilo závodníkům podat ty nejlepší výkony.
U.Z.T_emo_nice_0041Start závodu mladšího žactva (ročník 1999-2001) byl nepatrně opožděn, když se čekalo na jednoho z favoritů závodu Michala Pradáče (KPC Ždírec). Při prezentaci došlo k malému nedorozumění mezi Michalovým manažerem (Leoš Pradáč) a pořadateli U.Z.T_emo_nice_0308ohledně místa startu. Nakonec vše dobře dopadlo, náš závodník startovní čáru našel a závod byl odstartován.
V Třemošnici kvůli školním povinnostem chyběl Michalův největší soupeř o druhé místo Dan Holfeuer (KKL Hlinsko). Michal si s jistotou zkušeného závoďáka dojel s velkým náskokem pro druhé místo a potvrdil tak svoji současnou formu.
U.Z.T_emo_nice_0015V kategorii předžactva (ročník 2002 a mladší) se pořadatelé vrátili ke starému modelu hodnocení (kluci a holky zvlášť). To přivítala naše závodnice Klára Bažoutová (KPC Ždírec), protože tím výrazně vzrostla její šance na umístění na bedně. Do závodu však nastoupila s trochu vyššími plány. Chtěla vrátit klukům porážku z Libice. U.Z.T_emo_nice_0301O tom, že se jí tento cíl nepodaří splnit, se rozhodlo už na startu, kde zaspala. Na trati, s vervou sobě vlastní, se s tím snažila ještě něco udělat, ale v závěru se opět nevyvarovala drobné chybičky v řazení. Svoji kategorii přesto suverénně vyhrála a potvrdila prozatimní neporazitelnost v děvčatech.
U.Z.T_emo_nice_0018Adam Bažout (KPC Ždírec) v polovině trati spadl, což po závodě zhodnotil tak, že „holt dneska nebyl den“. Dominik Bažout (KPC Ždírec) se po závodě v Libici rozhodl, že zahodí přídavná kolečka. Své předsevzetí dodržel a do závodu nastoupil bez nich. V některých lesních úsecích sice připomínal neřízenou střelu, kterou se marně snažil dostihnout běžící tatínek, ale do cíle oba dorazili v pořádku. Nutno dodat, že Adam (2004) ani Dominik (2007) nemají moc šancí porážet kluky ročníku 2002. Pochvalu zaslouží za snahu a zkušenosti z těchto závodů určitě v příštích letech náležitě zúročí.

Kompletní výsledky:
http://ckmtbhlinsko.7x.cz/

Fotografie:
Martin Štěpánek

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..