Ždírecký Triangl 2012 „vylepšili“ silničáři

V sobotu 23. června 2012 v 9:00 hodin byl odstartován již 7. ročník Ždíreckého Trianglu – Cyklistické 24hodinovky. Předpověď počasí slibovala téměř ideální počasí a možná právě proto se na start postavilo 62 cyklistických nadšenců, z toho 45 mužů, 10 žen a 7 dětí do 15 let.
Technické služby Města Ždírce n. D. zametly Javorku, my (tj. pořadatelé) jsme ručně dometli zbylá nebezpečná místa na trati a vše nasvědčovalo tomu, že setkání cyklistických nadšenců bude dokonalé. O to větší rozčarování bylo při prvním vjezdu do Vepřové, kde se silničáři rozhodli, právě v den naší akce, opravovat silnici v celé vesnici. Svoji práci odvedli zodpovědně, takže jsme měli všichni při každém průjezdu asfaltové kamínky přilepené až na helmách.
Ale zpět k naší akci. I letos byla nejstarším účastníkem paní Anna Fidlerová, která ve svých 71 letech najezdila úctyhodných 201 km. Helmu dolů před tímto výkonem. Zatímco jsme si všichni stěžovali na různé bolístky (záda, nohy atd.), tato dáma jezdila pořád s úsměvem, jako by právě vyjela.
V letošním roce sice nebyl nejvyšší počet účastníků, přesto padl rekord v počtu najetých kilometrů. Celkem bylo najeto 18 654 km (muži 14 956 km, ženy 2070 km, děti 1628 km).
Na startu se neobjevily stálice posledních let Petr Hrubeš (nemoc), Martin Záruba (klubové povinnosti) a ani loňský vítěz Patrik Stehno. Naopak přijelo množství „nových tváří“, které zdatně konkurovalo již ostříleným jezdcům. Nakonec putovní pohár zvednul nad hlavu Libor Hudec za výkon 596 km. Kompletní výsledky najdete zde.
Poděkování patří všem účastníkům, kteří se nebáli postavit na start a zkusit, co vydrží. Bez ohledu na to, jestli to bude 30 km nebo 600 km.
Velké díky patří partnerům Trianglu, kteří pomohli zajistit tombolu či se jinak podíleli na úspěchu celé akce: Město Ždírec nad Doubravou, Bowling bar, Fitko Ždírec nad Doubravou, Cyklocentrum Plíšek, Včelařství Málek, Včelařství Pradáč, Deko Draht s.r.o.. Zároveň děkujeme vedení města Ždírec nad Doubravou za poskytnutí zázemí pro závodníky v tělocvičně ZŠ.
Zvláštní poděkování patří panu starostovi Janu Martincovi a místostarostovi Ing. Bohumíru Niklovi za podporu a pomoc při získávání všech povolení potřebných pro pořádání této akce.

Aleš Bažout

Fotogalerie:

Autoři: Radek Culek a Leoš Pradáč.
Foto - Ždírecký Triangl 2012

StatistikaStatistika Ždíreckého Trianglu – Cyklistické 24hodinovky

 


Partneři letošního ročníku:

Ždírec_nad_Doubravouměsto 
Ždírec nad Doubravou
FITKO_Zdirec_n_D
Fitko Ždírec nad Doubravou
bowling-bar-restaurace-zdirecBowling bar Ždírec nad DoubravouSemikolaSEMIKOLA Hlinsko
Cyklo-centrum_PlisekCyklocentrum Josef PlíšekVčelařství Pradáč
Včelařství Málek
Včelí plodiny do každé rodiny.

Deko Draht s.r.o.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..