Richard Štěpánek ve Ždírci n. D.

V pátek 17.1. 2020 do Ždírce n. D. zavítal na pozvání KPC Ždírec n. D. hendikepovaný sportovec Richard Štěpánek. Ten se zapsal do České knihy rekordů jako první handicapovaný cyklista na světě, který se zúčastnil a dokončil nejtěžší a nejdelší ultra maraton v Evropě ,,Craft 1000MILES adventure. Tento závod má délku 1000 mil (cca 1 700 km).

Nejprve našeho hosta přivítal pan starosta Ing. Bohumír Nikl na městském úřadě a krátce ho seznámil s historií a současností města, včetně plánů do budoucna. Zástupci KPC Ždírec n. D. se Richardovi pochlubili, že cyklistika má zde ve Ždírci n. D. tradici již několik desetiletí, což doložili originálem ceny pro vítěze závodu Stříbrný Triangl Českomoravské vysočiny z roku 1931. Na závěr byl Richard Štěpánek požádán o podpis do pamětní knihy města Ždírec nad Doubravou.

Potom se všichni společně přesunuli do zasedací místnosti, kde již na vzácnou návštěvu čekalo necelých 30 posluchačů. Zde přes dvě hodiny Richard Štěpánek vyprávěl o svých zážitcích na ultramaratonu ,Craft 1000MILES adventure a o hledání motivace k plnění svých snů.
Děkujeme Richardovi Štěpánkovi za přijetí pozvání a zajímavé vyprávění a vedení města Ždírec nad Doubravou za pomoc při realizaci setkání.

Aleš Bažout

1 trackback / pingback

  1. Plán na cyklistickou sezónu 2020 - KPC Ždírec nad Doubravou

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..