Ohlédnutí za 10. ročníkem cyklomaratonu LACMAN VYSOČINA ROAD

lvr-logoV deštivém sobotním ránu Český rozhlas Region 87.9 svým jinglem v 7:59 odstartoval závod a 353 účastníků začalo ukrajovat první kilometry. Mokrá vozovka byla pro cyklisty kluzká a první pád na sebe nenechal dlouho čekat, přišel na kruhovém objezdu. Ještě větší úskalí cyklistům přinesly lesní úseky s naplaveným prachem, větvemi a šiškami. Krátce po startu ustal déšť a oblačnost se začala protrhávat, v poledne počasí začalo slibovat zlepšení, ovšem odpoledne zpestřilo několik výrazných přeháněk, místy s kroupami.
Podle svých schopností účastníci zvolili jednu ze tří tras: 88 km (116 účastníků), 142 km (166 účastníků) a 235 km (66 účastníků). Patrně nejnáročnějším úsekem, kterému se nevyhnula žádná ze tří tras, bylo stoupání na Kaménce (mezi Podhořicí a Hoješínem), na tomto místě čekala hrstka diváků a oceňovala výkony borců ve zničujícím stoupání.
Elektronické zpracování výsledků pomocí bezkontaktních čipů, poprvé použité v loňském roce, velmi usnadnilo evidenci účastníků a jejich dojezdů.
Kompletní výsledky najdete zde.
O tom, že práce necelé stovky pořadatelů měla smysl, svědčí pochvalné reakce účastníků přímo po dojezdu a jejich e-maily. Účastníci se kladně vyjadřovali o zabezpečení trasy závodu, perfektní organizaci a sortimentu bufetů na trase závodu, zázemí a stravování po dojezdu.
Tato pěkná sportovní akce by se nemohla uskutečnit bez podpory partnerů závodu a nadšení pořadatelů, oběma za to patří velký dík.

Jiří Pavlíček

Partneři:

lacman

fondvysocinycsaszdirec
Město
Ždírec nad Doubravou
extruindustrieregionhitec
storaensoholzwerke-wimmerdas
rychtarisolineintermont
laznickaspektrum-holascoufal
lesni-spolecnostag-svobodabonavita
hk-drevovyrobabrikonorth-wave
kynclshocart
cukrarnaMarkéta Culková
elovstudas
u-machacku
novak-modelarnaautobazar-claudieslevarna
logodneselko
Truhlářství
Zdeněk Novák
Autodoprava
Jan Matějka
Zemní práce
Josef Marek
Práce ve stavebnictví
Josef Bříza
Ovoce zelenina
Libor Trtík
Řeznictví a uzenářství
F. Stejskal a synové

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..