Lampy pro miminka už pomáhají léčit

Jak jsme Vás již v červnu informovali, v letošním roce jsme uspořádali jubilejní 10. ročník cyklistické 24hodinovky Ždírecký Triangl. Usoudili jsme, že by tento ročník měl být v něčem výjimečný a rozhodli jsme se ho proto pojmout jako charitativní akci pod názvem Ždírecký Triangl 2015 aneb ,,KAŽDÝ KILOMETR POMÁHÁ“. Díky našim partnerům byl každý ujetý kilometr proměněn na finanční hotovost a ta byla použita na nákup LED diodových fototerapeutických jednotek (lampy proti novorozenecké žloutence) pro Dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod.

Zdirecky-triangl-2015-predani-daru-001

 V úterý 6.10.2015 jsme byli jako organizátoři pozváni na slavnostní spuštění dvou nových jednotek, které byly pořízeny za peníze získané ze Ždíreckého Trianglu. Na Dětském oddělení nás přivítala s celým svým týmem paní primářka MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová. Zdirecky-triangl-2015-predani-daru-004Vysvětlila nám jejich důležitost a přínos při péči o novorozence. LED diodové lampy mají vyšší výkon, delší výdrž a doba, po kterou se dítě ozařuje (potažmo je oddělené od maminky kvůli léčbě), se tak zkracuje. Jenom pro zajímavost – na porodnici v Havlíčkově Brodě takto průměrně léčí cca 250 dětí ročně (počet porodů je cca 1400 ročně). Bylo pro nás velmi příjemné slyšet, jak moc jsou lampy pro brodskou nemocnici důležité, a že si je díky Ždíreckému Trianglu mohla pořídit.

Slova chvály si ale nemůžeme nechat pouze pro sebe. Na úspěchu celé akce se podíleli všichni, kteří se i přes nepřízeň počasí postavili na startovní čáru a pomohli svými výkony. Chvílemi bylo až dojemné, když promočené děti tvrdily, že nemohou jít domů do tepla, ale musí jezdit dál, protože jezdí přeci pro miminka. A tak velký dík patří hlavně vám všem, kteří jste obětovali své pohodlí, abyste podpořili dobrou věc.

Co by však byly naše výkony bez partnerů akce, kteří projevili až nečekanou ochotu finančně podpořit tento projekt. Proto nám dovolte poděkovat hlavním partnerům společnosti Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. a městu Ždírec nad Doubravou. Dalšími partnery byli Roboterm Chotěboř, Slévárna a modelárna Nové Ransko, Stavitelství Bříza Štěpánek, Elektromontáže Gabriel Miroslav, MIRAP s.r.o., Ždírec nad Doubravou, WOLF SYSTEM spol. s r.o., Modelárna Novák, Jan Matějka-autodoprava, KATRING Plus s.r.o., Fitko Ždírec nad Doubravou, VELOSERVIS s.r.o, Havlíčkův Brod, Truhlářství a tesařství Roman Brychnáč, Krucemburk, Josef Marek – zemní práce, Backer Elektro cz, Cyklocentrum Josef Plíšek, Hubert Kolář, KOLA Vašek & Severýn, SEMIKOLA Hlinsko, Kuchyně MAPO Michal Marek, Ladislav Polánský, 2pack, s.r.o., Ždírec n. D., Včelařství Pradáč, Včelařství Málek, Helena Dvořáková (moderátorka Hitrádia Vysočina).

Z celé této akce připravujeme krátké video, které bude ke zhlédnutí během prosince na našich webových stránkách.

Za pořadatelský tým KPC Ždírec n.D.
Aleš Bažout

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..