Časovka Sloupno – Horní Vestec očima Libora Málka

Nádherné podzimní sobotní ráno se 24.9.2016 proměnilo  pro účastníky a fanoušky 10. ročníku cyklistického závodu o krále/královnu Železných hor  v prosluněný, cyklistikou a dobrou náladou provoněný den.
Konečně je tady časovka Sloupno – Vestec!
Při pohledu na výsledkové listiny minulých ročníků jsem si říkal, že každá vteřinka dolů bude dobrá a rozhodovat mohou i detaily. Přifouknul jsem kola a možná i díky tomu se nakonec dostal o deset vteřin pod 17 minut. Ne, ne, ty holky a kluci ze špice to mají vyježděné, jsou to borci! Měřit se s nimi nemohu, ale je motivující jet s nimi v jednom závodě, být součástí téhle party. Naštěstí je závod pro každého, kdo má rád kolo. Každý si může nastavit svůj vlastní limit a ten se pak pokouší překonat. Ty zážitky a emoce, které při časovce (hlavně v cíli) zažijete, za to stojí. Jel jsem prvně silnici, ale určitě ne naposledy! Profil i délka tratě, stejně jako organizační zázemí nemají chybu! Je to zkrátka specifický závod. Nenajdete v něm snad jediný metr, kde byste se svezli „zadarmo“. V jeho průběhu jsem byl rád, že Železné hory při svém vzniku neměly ambice Krkonoš a kopec Vestec se nestal Sněžkou. libor-cilova-rovinkaDěkoval jsem v duchu Sumerům, že vynalezli kolo, protože na čtverci nebo trojúhelníku bych to fakt nedal a pěšky by to nebylo ono. Ale za rok pojedu zase.  …….kvůli té báječné partě organizátorů (KPC Ždírec n.D., OÚ Sloupno), kvůli těm  všem nadšencům na kolech, kvůli příjemným fanouškům a třeba i kvůli příkladu pro ostatní.

A víte,co je na tom všem nejlepší? Samotná smysluplnost celé akce. Rodiče přivezou děti z desítky kilometrů vzdálených míst, aby je vedli ke sportu a dali jim určitý pohled na to, jak trávit volný čas. Padesáti a víceletí závodníci v krásných časech nám ukazují, že má smysl sportovat, že z cyklistiky můžeme mít radost i v pokročilejším věku. Organizátoři se pro nás doslova obětují, aby na úkor svého času, svých rodin rozdávali radost a pohodu.
Jsem rád, že jsem u toho mohl být. Ahoj na 11. ročníku.

Libor Málek


Fotogalerie:

Autoři: Jaromír Havel, Ivan Bílek a Vladislav Pokorný.
Foto - cyklistická časovka Sloupno - Horní Vestec 2016


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..