Ždírecký Triangl 2018 je úspěšně za námi.

Nabízíme opět ohlédnutí za závodem tentokrát očima celkového vítěze cyklistické 24 hodinovky a „náhodného kolemjdoucího“. Kompletní výsledky najdete na našich webových stránkách zde .

Nastal den D

Je půlka června a pro milovníky cyklistiky a obzvlášť dlouhých závodů nastal svátek v podobě 24hodinovky Ždírecký Triangl. 
Budíček v 05:15 hodin, kontrola vybavení a vyrážíme vzhůru k dobrodružství. Ve Ždírci je od rána rušno a přípravy na start jsou v plném proudu. Už několik let se zde potkávají stejné tváře, ale i pár nováčků. Panuje zde přátelská atmosféra, když něco nemáš, kolega půjčí a neřeší. Nezbývá než všechny pozdravit, prohodit pár slov a už se řadíme na start. 
Stručné info o trati a jdeme na to. Letos se zde sešlo 162 účastníků ,105 mužů, 25 žen, 27 dětí. Krátké zaváděcí kolo a už to jede. Každý volí jinou taktiku. Jedni jedou nonstop, další různě odpočívají, každý dle svých možností. Já volím jízdu nonstop, jídlo a pití probíhá za jízdy. Počasí nám přeje a kilometry z počátku krásně naskakují. Po sedmi hodinách se čelo sjíždí a zhruba ve 21 hodin končí 34 km denní okruh a začíná noční tzv. Ždírecký triangl ulicemi města. Mám v nohách 340 km. Noc je dlouhá a ráno trošku bolavé. Tempo trochu povadlo, ale s rozbřeskem se opět jezdí naplno. Většině účastníků ke konci akce tuhne úsměv na rtu. Tempo je zběsilé každý se snaží najet co nejvíce. Devátá hodina odbila a je tady konec. 
Všichni jsme si oddechli, že je to za námi a hlavně že jsme se ve zdraví ráno všichni sešli. 

Každý do toho dal to svoje. Měl jsem tu čest strávit čas na kole s fajn lidmi co znám a zároveň poznat nové tváře. Všichni jsme na víkend hodili běžné starosti za hlavu a dělali to co nás baví a co máme rádi.  Při vyhlašování výsledků žasnu, co dokáží najet děti či senioři. Klobouk dolů nad všemi zúčastněnými. Letos jsem strávil na kole 23 hodin a 44 minut a ujel 708 km. Pořadatelé jako každý rok odvedli fantastickou práci a patří jim za to uznání a velký dík. Už teď pár hodin po akci, i když tělo bolí se těším na příští ročník, na tu super partu lidí. Celkem jsme všichni najezdily úctyhodných 43 104 km. 

Přeji všem pevné zdraví.

 

Standa Růžička
(vítěz letošního ročníku)

 

Pohled z venku na cyklistický Triangl 2018 

V pátek spaly děti mojí ženy ve škole a já se náhodou ocitl v místě prezentace na Ždírecký Triangl.
Když jsem viděl to nadšení, tu chuť si něco dokázat a zkusit něco nového jako je dvaceti čtyř hodinový nonstop závod okolo Ždírce nad Doubravou, tak jsem musel jen tiše závidět.
Jen co dá práce příprava a zorganizování je hodno obdivu, ale stojí to za to. Samozřejmě jsem se musel zajet podívat i na zakončení v neděli, abych viděl, jak dojíždí unavení závodníci do cíle.
Unaveni byli, někteří nemohli ani mluvit, ale všichni byli spokojení, že se jim něco povedlo, že v rámci svých možností najeli plno kilometrů. Všichni děkovali pořadatelům za krásný závod a panovala tam pohodová atmosféra.
Někteří si ještě dělali poslední společné foto, někteří si fotili i tachometry pro dokumentaci a všichni byli moc spokojeni.
Obdivuji práci pořadatelů, kteří se rekrutují ze spolku cyklistických nadšenců KPC ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU, což je Klub přátel cyklistiky, ale někteří členové rádi vysvětlují zkratku jako Klub perfektních cyklistů, a já bych řekl, že na tom perfektním něco bude. Samozřejmě, že by to nemohli pořádat bez podpory města a dalších sponzorů, ale ten základ je určitě na nich.
Takže na závěr ještě jednou, mají u mne a věřím, že i u ostatních, plno obdivu za dobře odvedenou práci.

Přeji všem ještě mnoho takto povedených akcí.

Vratislav Voral

Pozitivní ohlasy zúčastněných i nezúčastněných nás jako pořadatele velmi těší. Jsme za ně rádi, jsou pro nás motivací pro činnost klubu a pořádání dalších ročníků 24 hodinovky. Samozřejmě by to nešlo, jak již bylo výše uvedeno, bez finanční a materiální podpory generálního partnera, kterým je město Ždírec nad Doubravou. Díky patří též dalším partnerům akce, kterými v letošním 13. ročníku byli: Elektromontáže Miroslav Gabriel, Slévárna a modelárna  Nové Ransko, s.r.o., Modelárna Novák, Ski Fanatic outdoorová organizace, Bc. Martin Dostál, Bikero, Elkov Elektro, Stora Enso Wood  Products Ždírec s.r.o, J+P Sport Hlinsko, Kuchyně MAPO, Roboterm Chotěboř, SEMIKOLA Hlinsko, Best Cycle Chotěboř, Fitko Ždírec nad Doubravou, Plam s.r.o., Chotěboř, Cukrárna Markéta Culková, Dušan Hameder, Ždírec n. D.,prodej konstrukčních a lepených hranolů, Včelařství Pradáč, Včelařství Málek, Vít Bělák,Uhelná Příbram.
P.S. Děkujeme žákům ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou pod vedením p.uč. Marcely Vomelové za výrobu pamětních medailí.

za KPC Ždírec n. D.
Aleš Bažout

Fotogalerie:

Autoři: Jaromír Havel, Aleš Bažout.
Foto - Ždírecký Triangl 2018

Videogalerie:


Video - Ždírecký Triangl 2018

 

Generální partner:

Ždírec_nad_Doubravouměsto Ždírec nad Doubravou


Další partneři jsou:

Elektromontáže Gabriel
Elektromontáže Gabriel Miroslav
 SAM Nové RanskoSlévárna a modelárna
Nové Ransko
 modelrana novakModelárna Novák
Ski Fanatic 
outdoorová organizace
Mapo kuchyněKuchyně MAPO


bikero.cz

ELKOV elektro a.s.

logo-J+P-BrudrJ+P Sport HlinskoRoboterm Chotěboř
Roboterm Chotěboř
SemikolaSEMIKOLA HlinskoStora_EnsoStora Enso Wood
Products Ždírec s.r.o.
Best Cycle Chotěboř
FITKO_Zdirec_n_D
Fitko Ždírec nad Doubravou
Plam s.r.o., ChotěbořcukrarnaMarkéta Culková
Dušan Hameder, 
Ždírec n. D., 
prodej konstrukčních 
a lepených hranolů.
Helena Dvořáková
moderátorka
Českého rozhlasu
Včelařství Pradáč
Včelařství Málek
Včelí plodiny do každé rodiny.
Vít Bělák
Uhelná Příbram

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..