Ždírecký Triangl 2013 se zahraniční účastí

V sobotu 22. června 2013 v 9:00 hodin byl odstartován již 8. ročník Ždíreckého Trianglu – Cyklistické 24hodinovky. Předpověď počasí slibovala téměř ideální cyklistické počasí a možná právě proto se na start postavilo 68 cyklistických nadšenců, z toho 53 mužů, 9 žen a 6 dětí do 15 let.
Technické služby Města Ždírce n. D. zametly perfektně celou trasu denního okruhu, takže na nás pořadatele zbylo pouze značení trati. Za to patří vedení města velký dík a uznání od všech zúčastněných.
A zpět k naší akci. I letos byla nejstarším účastníkem paní Anna Fidlerová, která ve svých 72 letech najezdila úctyhodných 212 km. Helmu dolů před tímto výkonem. Zatímco jsme si všichni stěžovali na různé bolístky (záda, nohy atd.), tato dáma jezdila pořád s úsměvem, jako by právě vyjela.
V letošním roce sice nebyl nejvyšší počet účastníků, přesto byl opět překonán rekord v počtu najetých kilometrů. Celkem bylo najeto    20 365 km (muži 17 747 km, ženy 1879 km, děti 739 km).
V letošním roce přijelo množství „nových tváří“, které zdatně konkurovalo již ostřílenýmjezdcům. Věhlas Ždíreckého trianglu překonal hranice našeho státu a dorazili 4 účastníci ze Slovenska. Nakonec putovní pohár zvednul nad hlavu Peter Valko z Trnavy za úctyhodný výkon 648 km. Kompletní výsledky najdete zde.
Poděkování patří všem účastníkům, kteří se nebáli postavit na start a zkusit, co vydrží. Bez ohledu na to, jestli to bude 30 nebo 600 km.
Velké díky patří partnerům Trianglu, kteří pomohli zajistit tombolu či se jinak podíleli na úspěchu celé akce:
Město Ždírec nad Doubravou, Bowling bar, Roboterm Chotěboř, Cyklocentrum Plíšek, SEMI KOLA Hlinsko, Včelařství Málek, Včelařství Pradáč, Laserwood s.r.o. Nová Ves u Chotěboře. Zároveň děkujeme vedení města Ždírec nad Doubravou za poskytnutí zázemí pro závodníky v tělocvičně ZŠ.
Zvláštní poděkování patří panu starostovi Janu Martincovi a místostarostovi Ing. Bohumíru Niklovi za podporu a pomoc při získávání všech povolení potřebných pro pořádání této akce.

Aleš Bažout

Fotogalerie:

Autor: Martin Štěpánek.

StatistikaStatistika Ždíreckého Trianglu – Cyklistické 24hodinovky

 


Partneři letošního ročníku:

Ždírec_nad_Doubravouměsto 
Ždírec nad Doubravou
Logo-indukceRoboterm Chotěboř
bowling-bar-restaurace-zdirecBowling bar Ždírec nad DoubravouSemikolaSEMIKOLA Hlinsko
Cyklo-centrum_PlisekCyklocentrum Josef PlíšekVčelařství Pradáč
Včelařství Málek
Včelí plodiny do každé rodiny.

Laserwood s.r.o.
Nová Ves u Chotěboře

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..