Přístroje nejen pro miminka už pomáhají léčit

Jak jsme Vás již v červnu informovali, v letošním roce jsme uspořádali již 12. ročník cyklistické 24hodinovky Ždírecký Triangl. Opět jsme tento ročník pojali jako charitativní akci pod názvem Ždírecký Triangl 2017 aneb ,,KAŽDÝ KILOMETR POMÁHÁ“. Díky našim partnerům byl každý ujetý kilometr proměněn na finanční hotovost a ta byla použita na nákup speciálních přístrojů pro Dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. Jedná se o přístroj na měření CRP – parametrů zánětu pro dětskou pohotovost a přístroj na screeningové (= vyhledávací) vyšetření zrakových vad dětí (nejen u dětí se závažnou tísní kolem porodu a dětí nedonošených).
Ve čtvrtek 14.12.2017 jsme byli jako organizátoři akce pozváni, společně s generálním partnerem, kterým bylo Město Ždírec nad Doubravou, na slavnostní předání obou nově pořízených přístrojů. Za  město se zúčastnil pan starosta Martinec a pan místostarosta Nikl. Na Dětském oddělení nás přivítala s celým svým týmem paní primářka MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová a ředitel nemocnice Mgr. David Rezničenko, MHA. Paní primářka nám vysvětlila důležitost a přínos přístrojů při péči o novorozence. Výhodou přístroje na měření CRP je zejména rychlost zjišťování zánětlivých markerů. Přístroj na skreeningové vyšetření zraku umožňuje odhalit zrakové vady již u půlročních dětí. Bylo pro nás velmi příjemné slyšet, jak moc jsou přístroje pro brodskou nemocnici důležité, a že si je díky Ždíreckému Trianglu mohla pořídit.
Pan ředitel nás seznámil s problematikou financování ve zdravotnictví a získávání prostředků na nákup přístrojů na jednotlivá oddělení. Na závěr nás paní primářka provedla po celém dětském oddělení.
Slova chvály si ale nemůžeme nechat pouze pro sebe. Na úspěchu celé akce se podíleli všichni, kteří se postavili na startovní čáru a pomohli svými výkony. A tak velký dík patří hlavně vám všem, kteří jste obětovali své pohodlí, abyste podpořili dobrou věc.  
Co by však byly naše výkony bez partnerů akce, kteří projevili až nečekanou ochotu finančně podpořit tento projekt. Proto nám dovolte poděkovat zejména generálnímu partnerovi městu Ždírec nad Doubravou. Hlavnímu partnerovi firmě Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o.. a dalším partnerům: ELKOV elektro a.s., AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., Czech LANA, s.r.o., Elektromontáže Gabriel Miroslav, MIRAP s.r.o. Ždírec nad Doubravou, SP makléřská společnost Chrudim, Roboterm Chotěboř, Zemědělská a.s. Krucemburk, Slévárna a modelárna Nové Ransko, Stavitelství Bříza Štěpánek, Kuchyně MAPO, MINIGAL s.r.o., A-Zmont Chotěboř s.r.o., WOLF SYSTEM spol. s r.o., Jan Matějka-autodoprava, Modelárna Novák, ELTER,s.r.o., Hlinsko, Dušan Hameder, Ždírec n. D., STROM PRAHA a. s., aedint s.r.o. Hlinsko v Čechách, Fitko Ždírec nad Doubravou, Ski Fanatic  outdoorová organizace, Würth, spol.s r.o.,  Radek Kolouch, J+P Sport Hlinsko, Truhlářství – Sotona Pavel, Vít Bělák Uhelná Příbram, GDO Studio, Helena Dvořáková moderátorka Hitrádia Vysočina, KOLA Vašek & Severýn, SEMIKOLA Hlinsko, Cukrárna Markéta Culková, Včelařství Pradáč, Včelařství Málek a další, kteří přispěli, ale přáli si zůstat v anonymitě.

Za pořadatelský tým KPC Ždírec n.D.
Aleš Bažout


Fotogalerie:

Autor: Jaromír Havel 
Foto - předání přístrojů nejen pro miminka

Videogalerie:

Autoři: Jaromír Havel
Video - předání přístrojů nejen pro miminka

Generální partner:

Ždírec_nad_Doubravouměsto Ždírec nad Doubravou

Hlavní partner:

Stora_EnsoStora Enso Wood Products Ždírec s.r.o.

Další partneři jsou:

ELKOV elektro a.s.

AVE CZ odpadové
hospodářství, s. r. o.

Czech LANA, s.r.o.

Elektromontáže Gabriel
Elektromontáže Gabriel Miroslav
MIRAP s.r.o.
Ždírec nad Doubravou

SP makléřská společnost
Chrudim

Roboterm Chotěboř
Roboterm Chotěboř
Zemědělská a.s. Krucemburk

SAM Nové RanskoSlévárna a modelárna
Nové Ransko

stavitelstvi-stepanekStavitelství Bříza Štěpánek

MINIGAL s.r.o.

A-Zmont Chotěboř s.r.o.

Wolf-SystemWOLF SYSTEM spol. s r.o.

matejka-autodopravaJan Matějka-autodoprava

modelrana novakModelárna Novák

ELTER,s.r.o., Hlinsko

Dušan Hameder,
Ždírec n. D.,
prodej konstrukčních
a lepených hranolů.

STROM PRAHA a. s.

aedint s.r.o.
Hlinsko v Čechách

FITKO_Zdirec_n_D
Fitko Ždírec nad Doubravou

Ski Fanatic
outdoorová organizace
Würth, spol.s r.o.,
Radek Kolouch, Ždírec n. D.

Mapo kuchyněKuchyně MAPO

logo-J+P-BrudrJ+P Sport Hlinsko
Truhlářství - Sotona Pavel
Ždírec n. D.
Vít Bělák
Uhelná Příbram
logo GDO studio-2015
GDO Studio
Helena Dvořáková
Moderátorka
Hitrádia Vysočina
Kola-vasek-severynKOLA Vašek & SeverýnSemikolaSEMIKOLA Hlinsko
cukrarnaMarkéta CulkováVčelařství Pradáč
Včelařství Málek
Včelí plodiny do každé rodiny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..