Paralympionik Jiří Ježek ve Ždírci n. D.

V pátek 1.2.2019 do Ždírce n. D. zavítal na pozvání KPC Ždírec n. D. jeden z nejúspěšnějších hendikepovaných sportovců světa Jiří Ježek se svou manželkou Soňou. Šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa je současně nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Díky svým sponzorům se věnoval cyklistice profesionálně. Pravidelně závodil se zdravými cyklisty a v roce 2013 mu byl umožněn start v časovce na slavné Tour de France.
Nejprve naše hosty přivítal pan starosta Ing. Bohumír Nikl na městském úřadě. Ježkovi se velmi zajímali o dění v našem městě a tak je pan starosta krátce seznámil s historií a současností města, včetně plánů do budoucna. Zástupci KPC Ždírec n. D. se manželům Ježkovým pochlubili, že cyklistika má zde ve Ždírci n. D. tradici již několik desetiletí, což doložili originálem ceny pro vítěze závodu Stříbrný Triangl Českomoravské vysočiny z roku 1931. Na závěr byl Jiří Ježek požádán o podpis do pamětní knihy města Ždírec nad Doubravou.
Potom se všichni společně přesunuli do Free Sport Baru na hřišti, kde již na vzácnou návštěvu čekalo 50 posluchačů. Beseda začala projekcí fotografií doprovázenou komentářem Jiřího Ježka, ve kterém poutavě vyprávěl o svém životě a cestě za snem, stát se profesionálním sportovcem. Následovaly všetečné otázky z řad návštěvníků a ve velmi příjemné atmosféře se diskutovalo nejen o životě hendikepovaného sportovce, profesionálního cyklisty, ale také o hledání motivace k plnění svých snů.
Děkujeme Jiřímu Ježkovi a jeho sympatické manželce Soně za přijetí pozvání a zajímavé vyprávění, vedení města Ždírec nad Doubravou za pomoc při realizaci setkání a Tomáši Křesťanovi za poskytnutí prostor a techniky.

Aleš Bažout

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..