Ján Svorada besedoval ve Ždírci n.D. nejen o své cyklistické kariéře.

V pátek 19.1.2018 do Ždírce n. D. zavítala legenda české cyklistiky. Tou nebyl nikdo jiný než Ján Svorada. Vítěz 5 etap na Giro d’Italia, 3 etap na Tour de France (z toho v roce 2001 závěrečné 20. etapy v Paříži na Avenue des Champs-Élysées) a 3 etap na španělské Vueltě, trojnásobný mistr České republiky v silniční cyklistice a trojnásobný účastník olympijských her.
Nejprve jsme našeho hosta přivítali s místostarostou Ing. Bohumírem Niklem na městském úřadě. Ten ho krátce seznámil s historií a současností města, včetně plánů do budoucna. Zástupci KPC Ždírec n. D. se Jánu Svoradovi pochlubili, že cyklistika má zde ve Ždírci n. D. tradici již několik desetiletí, což doložili originálem ceny pro vítěze závodu Stříbrný Triangl Českomoravské vysočiny z roku 1931. Na závěr byl Ján Svorada požádán o podpis do pamětní knihy města Ždírec nad Doubravou.
Potom jsme se všichni společně přesunuli do Klubovny sportovního klubu TATRAN Ždírec n. D. (hospůdky na stadionu), kde již bylo vše přichystáno na besedu. Ta začala projekcí fotografií doprovázenou komentářem Jána Svorady. Následovaly všetečné otázky z řad návštěvníků. Těch se na besedě sešlo 35 a ve velmi příjemné atmosféře se diskutovalo nejen o životě profesionálního cyklisty, ale i o situaci v české cyklistice.
Děkujeme Jánu Svoradovi za přijetí pozvání a zajímavé vyprávění, vedení města Ždírec nad Doubravou za pomoc při realizaci setkání a Petru Růžičkovi za poskytnutí prostor a techniky.

 

Za pořadatelský tým KPC Ždírec n.D.
Aleš Bažout

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..